Як відремонтувати тріщини і пошкодження в бетонній підлозі і стяжці

Бетонна підлога є найбільш поширеною та міцною поверхнею, але існує ряд факторів, за якими її цілісність може порушуватися.

Причин для пошкодження бетонних конструкцій та основ достатньо:

  • просідання ґрунту під стяжкою
  • недостатня товщина стяжки або відсутність армування
  • відсутність деформаційних швів на великій площі приміщення
  • порушення рекомендованих норм при замісі і заливці покриття
  • незапланована зупинка процесу укладання розчину
  • недостатній структурний зв'язок між старим і новим покриттям
  • недостатній прогрів свіжоукладеної конструкції, недотримання температурних режимів


В результаті ми отримуємо бетонну поверхню, яка в різній мірі може бути покрита тріщинами. Це можуть бути як тонкі і неглибокі тріщини шириною до 1 мм, так і проблемні глибокі і більш великі. І якщо в першому випадку при хорошому армуванні стяжки такі тріщини не будуть далі розходитися і не заподіють незручностей, то в другому випадку необхідний ремонт проблемних місць.

Для якісного ремонту бетонної підлоги або стяжки нам знадобиться відповідна ремонтний суміш Teknorep 300 або Teknorep 300 EX. Ці суміші в своєму складі містять полімерні волокна і відрізняються підвищеною міцністю на вигин. З інструментів нам знадобиться міксер (це може бути дриль або електродриль) з насадкою, болгарка з алмазним диском, підручний інструмент у вигляді молотка і шпателів.

Приступаємо до підготовки поверхні.


Для цього необхідно розпиляти тріщини на 2-5 см в глибину і на 1-2 см по краях. Краї пропила збиваємо для видимості виїмки. Після цього необхідно продути і очистити місця пропилів. Тепер обробляємо прорізи ґрунтувальною сумішшю, чекаємо її висихання. Для приготування розчину наливаємо у ємність необхідну кількість води, поступово додаємо суміш і перемішуємо міксером протягом 5 хвилин. Потім витримуємо розчин 3 хвилини і знову перемішуємо протягом 2 хвилин до отримання однорідної суміші. Закладаємо тріщини приготовленим розчином. Варто відзначити, що тріщини в підлозі, які з'явилися в результаті усадки залитого розчину, необхідно розширювати на глибину до 5 мм.

Як ви бачите, процес ремонту тріщин у бетонній підлозі або стяжці досить простий та економічний, а використання спеціальних ремонтних розчинів Teknorep 300 і Teknorep 300 EX дозволяє зробити це якісно і в стислі терміни. Для ремонту великих пошкоджень можна використовувати Teknogrout EX, ця суміш відрізняється підвищеною плинністю і підвищеною стійкістю до замерзання і впливу хімічних речовин.

Пам'ятайте, що використання якісних матеріалів, а також дотримання норм і рекомендацій виробників дозволять вам виконати будь-яку роботу якісно і практично виключить необхідність подальшого ремонту.

Шульга Ольга