Правильний спосіб гідроізоляції стрічкового фундаменту з блоків ФБС

Зовнішня та внутрішня гідроізоляція стрічкових фундаментів з блоків ФБС

Гідроізоляція блочних фундаментів набагато більш складна і витратна, ніж гідроізоляція аналогічних монолітних споруд. Це пов'язано, в першу чергу, з наявністю вразливих місць у конструкції фундаментів з ФБС, таких як міжблочні шви, які потребують додаткової обробки та гідроізоляції. У даній статті ми поетапно розглянемо технологію гідроізоляційних робіт подібних фундаментів.

Отже, почнемо...

Очищення поверхні перед гідроізоляцією

Основною метою даного етапу є повна очистка від бруду, пилу, масел, старої гідроізоляції, виступів, неміцних частинок і т. д. бетонної поверхні. Стан поверхні у всіх різний, але результат повинен бути одним - абсолютно чиста та рівна бетонна основа.

Рекомендовані методи очищення:

  • демонтаж відбійним молотком (для великих виступів і часток)
  • шліфування бетонної поверхні за допомогою алмазної чаші
  • обробка поверхні високим тиском води (від 250 атм), рекомендуємо використовувати насадку «гідрофреза», для того щоб збільшити силу напору.
     

Оброблення міжблокових швів та примикань

Даний етап здійснюється паралельно з попереднім, так як оброблення швів супроводжується великою кількістю бруду та пилу. Так що, для того щоб не робити очищення по нескінченному колу, настійно радимо об'єднати ці два процеси воєдино.

Перш ніж приступити до розбирання, рекомендуємо визначитися з висотою гідроізоляційного покриття від рівня підлоги. Як правило, це роблять за перевіреною часом формулою:
рівень ґрунту  + 40 см.

Для початку необхідно, за допомогою відбійного молотка, вибити цементну суміш з усіх міжблокових швів під гідроізоляцію, на глибину 30-40 мм. Це є обов'язковим етапом при зовнішніх та внутрішніх гідроізоляційних роботах.

Якщо у зону планованої гідроізоляції потрапляють примикання стіна-підлога, стіна-стіна, стіна-стеля, необхідно зробити паз шириною 30 мм і глибиною 30 мм.

Закладення міжблокових швів і примикань

Раніше підготовлені шви та штроби при примиканнях, на цьому етапі необхідно закрити надміцною безусадковою ремонтною сумішшю з високою адгезією Teknorep 300 або Teknorep 300 EX. При наявності активних протікань води, їх необхідно ліквідувати за допомогою суміші Teknoplug Yildirim або Teknoplug. Час повного затвердіння суміші від 1 до 2 хвилин відповідно. За примиканням також робимо невелику кружку використовуючи цей же матеріал. Це дозволить значною мірою знизити тиск на гідроізоляційне покриття на стику.

Всі нерівності та вибоїни так само необхідно заштукатурити ремонтною сумішшю Teknorep 300 .

Гідроізоляція міжблокових швів і примикань

Ось на цьому етапі й з'являється подвійність. Напір води зовні конструкції буде позитивним, а всередині негативним. Це означає, що починаючи з цього моменту, зовнішні та внутрішні гідроізоляційні роботи будуть виконуватися різними матеріалами та розрізнятися технологіями виконання.

Зовні: на всі шви й стики необхідно нанести двокомпонентний еластичний гідроізоляційний матеріал Teknomer 200 EX. В області цих зон можливі невеликі рухи в процесі експлуатації, саме тому потрібно нанести гідрофобний матеріал, який не тільки зможе перекрити мікротріщини, але і забезпечити компенсацію зрушень.


Перед нанесенням суміші, зону гідроізоляції необхідно зволожити. Потім підготовлений за інструкцією розчин Teknomer 200 EX слід наносити в 2 шари за допомогою валика, щітки або макловиці. Зачекайте 5-6 годин між нанесенням шарів в залежності від температури навколишнього середовища. Шари слід наносити перпендикулярно один одному. Загальна товщина нанесення 2-3 мм.

Всередині: на міжблочні шви і стики слід нанести кристалізований двокомпонентний гідрофобний матеріал Teknomer 200 Crystallized або Teknomer 200 EX Crystallized, який призначений для негативного тиску води.

Гідроізоляція комунікацій

На цьому етапі необхідно здійснити герметизацію всіх вводів, труб та інших прохідних елементів. Настійно рекомендуємо зробити це за допомогою бентонітового шнура 5х20 мм, на основі бентонітової глини. Для цього досить на сегменті труби зробити кілька витків бентонітового шнура, помістивши його таким чином, щоб він знаходився приблизно посередині конструкції. Після цього необхідно загерметизувати отвір, що залишився за допомогою ремонтної суміші Teknorep 300 або Teknorep 300 EX. Для цього всю поверхню навколо введення комунікацій необхідно зволожити,та за допомогою шпателя дуже щільно й ретельно заповнити отвір одним з вищезазначених розчинів.

Гідроізоляція стін ФБС фундаменту

Зовні всю решту поверхню бетонних блоків покриваємо матеріалом Teknomer 200 EX (який ми використовували при гідроізоляції міжблокових швів) або Teknomer 200. Застосування того чи іншого матеріалу залежить від сили передбачуваного тиску води на конструкцію. Наносимо суміш в два шари, перпендикулярних один одному. Після повного висихання розчину, клеєм на нього плити з пінополістиролу.

Всередині: для внутрішньої гідроізоляції використовуємо кристалізовану двокомпонентну гідрофобну суміш Teknomer 200 Crystallized або Teknomer 200 EX Crystallized, яка призначена для негативного тиску води.

Захист гідроізоляційного покриття

Внутрішня гідроізоляція виконана розчинами Teknomer 200 Crystallized або Teknomer 200 EX Crystallized буде готова до подальшої обробки через 3-7 днів. А ось плити з пінополістиролу можна захистити за допомогою шиповидної мембрани практично воразу після приклеювання. Для цього рекомендуємо використовувати шиповидну мембрану Sintar, з геотекстилем або без (в залежності від необхідного ступеня захисту).

Шульга Ольга