У приватному будівництві досить часто вдаються до бетонування колон своїми руками. І так само часто стикаються з дефектами, що з'явилися в процесі їх монтажу.

Слідчо виникає питання: Як і з допомогою чого можна швидко і легко відремонтувати бетонну колону? Відповіддю на це питання стане дана стаття.

Для початку коротко розберемо, що таке колона і для чого вона взагалі потрібна?

Таке архітектурне рішення як колона, вперше було застосовано ще в 2650 році до н. е. І успішно застосовується донині.

Колона виконує дві основні функції:

Функцію несучого елемента споруд, що забезпечує будівель вертикальну твердість. Призначена для будівництва каркасів будівель і приміщень промислового та адміністративного, житлового і побутового призначення.

Також колона виконує декоративну функцію і здатні додати родзинку фасаду будівлі, і його внутрішнього інтер'єру.

По формі колони бувають різних видів: круглі, квадратні, прямокутні або фігурні, з перетином.
А залежно від способу виготовлення, колони діляться на два типу:

  • Монолітні - повністю виготовляється на місці будівництва, шляхом заливання бетону в форми з армуванням.
  • Збірні - це коли конструкція виготовляється на заводі, а потім трансформується і встановлюється на місці будівництва.

У кожного способу є свої переваги і недоліки. Із загального - це дефекти, які з'являються при монтажі бетонних колон і в ході їх експлуатації.

Компанія TEKNO, весь час проводить дослідження та розробила спеціальну серію продукції Teknorep - тиксотропні безусадочні ремонтні суміші для вертикальних поверхонь.

Tekorep 200

Tekorep 300

Tekorep 300 EX

І так розглянемо дві ступеня ремонту, основні види дефектів і способи їх усунення!

 

Конструкційний ремонт колон (дефекти товщиною від 10 до 40 мм). Передбачає проведення робіт з відновлення характеристик міцності і несучих здібностей конструкції.

Відколи, вибоїни, тріщини, ремонт поверхонь після зняття опалубкиполости розчищають, повністю прибирають шорсткий бетон, потім очищають від пилу, масла, бруду, іржі, плісняви, мастильних речовин та відходів. Ґрунтують розчином і затирають Teknorep 300. При ремонті ділянки, піддається постійним впливам суворих умов навколишнього середовища, і навіть тих ділянок, які контактують з морською водою (фото опорної колони мосту) слід використовувати розчин підвищеної міцності Teknorep 300 EX.

 

Важливо!!! Захист арматури від корозії обов'язкова і проводиться до укладання ремонтних матеріалів. Для цього використовуйте інгібітор корозії Tekno AD.

 

Косметичний ремонт (поверхневі дефекти товщиною від 3 до 30 мм)

Лущення бетонної поверхні, появи мікротріщин, гравелистая поверхню, дрібні раковини - поверхня повинна бути підготовлена для нанесення, не містити пилу, масла, бруду, іржі, плісняви, мастильних речовин та відходів, попередньо грунтують, потім вирівнюють розчином Teknorep 200.

 

Шульга Ольга