Внутрішня та зовнішня гідроізоляція монолітного фундаменту

Роботи з гідроізоляції монолітного бетонного фундаменту проводяться в кілька етапів, таких як очищення поверхні, ремонт окремих частин, нанесення гідроізоляційного шару та його захист. Компанія Monolit Build пропонує вам рішення, яке забезпечить гідроізоляцію вашого фундаменту на довгі роки та буде оптимальним по співвідношенню ціна - якість.


Очищення поверхні перед гідроізоляцією

Основною метою даного етапу є повністю очищена від бруду, пилу, масел, старої гідроізоляції, виступів, неміцних частинок і т. д. бетонна поверхня. Початковий стан у всіх різний, але результат повинен бути одним - абсолютно чиста й рівна бетонна основа.


Рекомендовані методи очищення:

  • демонтаж відбійним молотком (для великих виступів і часток)
  • шліфування бетонної поверхні за допомогою алмазної чаші
  • обробка поверхні високим тиском води (від 250 атм), рекомендуємо використовувати насадку «гідрофреза», для того щоб збільшити силу напору.


Оброблення примикань

Даний етап здійснюється паралельно з попереднім, так як застосування відбійного молотка супроводжується великою кількістю бруду і пилу. Так що, для того щоб не робити очищення по нескінченному колу, настійно радимо об'єднати ці два процеси воєдино.

Перш ніж приступити до розбирання, рекомендуємо визначитися з висотою гідроізоляційного покриття від рівня підлоги. Як правило, це роблять за перевіреною часом формулою: рівень ґрунту + 40 см.

За примыканиям стіна-підлога, стіна-стіна, стіна-стеля необхідно зробити штроби шириною 30 мм і глибиною 30 мм при внутрішніх і зовнішніх роботах.


Закладення примикань, облаштування викружки

Раніше підготовлені штроби при примиканнях, на цьому етапі необхідно закрити надміцною безусадоковою ремонтною сумішшю з високою адгезією Teknorep 300 або Teknorep 300 EX.. При наявності активних протікань води, їх необхідно ліквідувати за допомогою суміші Teknoplug Yildirim або Teknoplug. Час повного затвердіння суміші від 1 до 2 хвилин відповідно. За примиканням також робимо невелику викружку використовуючи цей же матеріал. Це дозволить значною мірою знизити тиск на гідроізоляційне покриття.

Всі нерівності і вибоїни так само необхідно заштукатурити ремонтною сумішшю Teknorep 300.

 


 

Гідроізоляція примикань

На цьому етапі гідроізоляційні роботи остаточно поділяються на зовнішні та внутрішні, так як тиск води зовні конструкції буде позитивним, а всередині негативним. І в залежності від того, де саме будуть проводитися роботи (зовні або всередині), буде підбиратися матеріал і техніка їх виконання.

Зовні: на всі оброблені штроби, шви та примикання необхідно нанести двокомпонентний еластичний гідроізоляційний матеріал Teknomer 200 EX. В області цих зон можливі невеликі рухи в процесі експлуатації, саме тому потрібно нанести гідрофобний матеріал, який не тільки зможе перекрити мікротріщини, але і забезпечити компенсацію зрушень.

Перед нанесенням суміші, зону гідроізоляції необхідно зволожити. Потім підготовлений за інструкцією розчин Teknomer 200 EX слід нанести в два шари за допомогою валика, щіткі або макловиці. Зачекайте 5-6 годин між нанесенням шарів в залежності від температури навколишнього середовища. Шари слід наносити перпендикулярно один одному. Загальна товщина нанесення 2-3 мм.

Всередині: на шви, стики і примикання слід нанести в два шари кристалізований двокомпонентний гідрофобний матеріал Teknomer 200 Crystallized який призначений для негативного тиску води.


Гідроізоляція комунікацій

На цьому етапі необхідно здійснити герметизацію всіх вводів, труб та інших прохідних елементів. Настійно рекомендуємо зробити це за допомогою бентонітового шнура 5 мм х 20 мм, на основі бентонітової глини. Для цього досить на сегменті труби зробити кілька витків бентонитового шнура, помістивши його таким чином, щоб він знаходився приблизно посередині конструкції. Після цього необхідно загерметизувати отвір, що залишився за допомогою ремонтної суміші Teknorep 300 або Teknorep 300 EX.. Для цього всю поверхню навколо проходу комунікації необхідно зволожити і за допомогою шпателя дуже щільно і ретельно заповнити щілину одним з вищезазначених розчинів.


Гідроізоляція стін і підлоги монолітного фундаменту

Зовні гідроізоляція стін здійснюється в кілька етапів. Для початку на чисту, суху поверхню необхідно нанести один шар бітумно-каучукового праймера Izoplast R. Витрата праймера повинна бути приблизно 0,3-0,6 кг/м2. Після його повноцінного висихання (приблизно 8 годин) наносимо приклеювальну бітумно-каучукову мастику Izoplast MEGA-TEX в два перпендикулярних один одному шари, за допомогою шпателя або щітки. Витрата ссуміші буде приблизно 1-1,2 кг/м2 на один шар. Інтервал нанесення шарів повинен бути не менше 3 годин. Після того як два шари бітумної гідроізоляції висохнуть (мінімум 6 годин), можна приступати до приклеювання пінополістиролу (рекомендуємо клеїти знизу вгору). Для цього необхідно на плиту з пінополістиролу точково нанести бітумно-каучукову мастику Izoplast MEGA-TEX (по 6-8 шт. на плиту). Потім з невеликим зусиллям притиснути плиту до бетонної основи.

Всередині гідроізоляцію стін і підлоги рекомендуємо здійснити, застосовуючи кристалізований однокомпонентний гідрофобний матеріал на цементній основі Текпомег 100. Перед нанесенням матеріалу поверхню слід зволожити. Потім приготовлену суміш нанести на поверхню в 2-3 шари, за допомогою жорсткої кисті або методом механічного розпилення.

 

Захист гідроізоляційного покриття

Внутрішня гідроізоляція, виконана розчином Teknomer 100, буде готова до подальшої обробки через 5 днів. А ось плити з пінополістиролу можна захистити за допомогою шиповидної мембрани практично идразу після приклеювання. Для цього рекомендуємо використовувати шиповидну мембрану Sintar, з геотекстилем або без (в залежності від необхідного ступеня захисту).

Шульга Ольга