Як зробити опалубку своїми руками

Основою будь бетонної або залізобетонної конструкції є фундамент, який в свою чергу заливається в попередньо облаштовану форми - опалубку. Вона може бути різноманітного типу і форми, в залежності від особливостей проекту майбутньої будови, а також виконуватися з різних матеріалів.

Але якщо ви твердо вирішили робити опалубку своїми руками, тоді давайте зупинимося на облаштуванні опалубки незнімного типу з листової фанери або деревини. До головних переваг цих матеріалів можна віднести те, що вони відносно недорогі, не вимагають застосування важкодоступних і складних у використанні інструментів, і досить прості в монтажі, чому ми і рекомендуємо новачкам зробити свій вибір саме на їх користь.Мабуть, основним недоліком опалубки з дерева або фанери є необхідність використання матеріалів для її зміцнення, але використовуючи технологію запропоновану компанією Monolit Build, ви зведете цей негативний момент до мінімуму. Що ж собою являє ця інноваційна багатообіцяюча технологія? Не хвилюйтеся, нічого надприродного і вже точно нічого наддорогого. Ми лише пропонуємо вам йти в ногу з часом і використовувати сучасне рішення для зміцнення і стяжки опалубки, а саме пружинні затиски, чирозы, замки-жабки або кліпси. Вони абсолютно прості в застосуванні, і замість багаторічного досвіду і складної технології монтажу, потребують лише в спеціальному ключі для їх затиску. Також одним з основних переваг пружинних затисків-чирозов, є те, що вони багаторазового використання. Але всьому свій час, так що повернемося до етапів зведення опалубки.

 

 

За будь-яким якісним будівництвом, стоять правильні і точні розрахунки. Тому на самому початку настійно рекомендуємо вам правильно розрахувати необхідну кількість дощок та інших матеріалів.

Для розрахунку розділіть периметр майбутнього бетонної підстави на довжину використовуваної дошки. Висоту фундаменту розділіть на ширину однієї дошки. Перемножьте ці значення. Таким способом ви визначите необхідну кількість дощок для вашої опалубки. Це буде приблизний розрахунок. Точна кількість залежить від ширини використовуваних вами дощок.Перший крок: Необхідно очистити будівельний майданчик від будь-якого виду сміття або інших елементів, які здатні перешкодити проведенню подальших робіт. Також необхідно зрізати родючий шар поверхні.

Другий крок: Розмітьте майданчик виходячи з індивідуальних характеристик вашого проекту.

Третій крок: Вбийте в кути (а в разі виникнення такої необхідності і по периметру з кроком 600-800 мм) дерев'яні бруски для кріплення основних елементів конструкції. Бруски вбивайте таким чином, щоб вони перебували з зовнішньої сторони опалубки при її монтажі.

Четвертий крок: На цьому етапі Вам потрібно прикріпити дерев'яні щити, зібрані з дощок, до раніше вбитих в землю брусків. Для їх закріплення використовуйте цвяхи або шурупи, таким чином, ви сформуєте каркас опалубки.

П'ятий крок: З метою збереження геометричної точності монтованою опалубки і для того щоб щити зберігали створену форму, конструкцію фіксують за допомогою пружинних затисків - чирозов і ключа для них. Для цього необхідно довгим просвердлити свердлом опалубку наскрізь, потім вставити арматуру в облаштовані отвори і зафіксувати її з двох зовнішніх сторін опалубки за допомогою чирозов. Для їх фіксації досить просто насадити затискач на арматуру, підтягнути його до дерев'яного або ж фанерного листа і потім затягнути за допомогою спеціального ключа.

 

Дотримання всіх норм фіксації листів опалубки в єдину конструкцію гарантує точність заливки бетону. При цьому демонтаж конструкції зафіксованої за допомогою чирозов дуже простий, достатньо лише вдарити звичайним молотком по язычку затиску, тим самим послабивши його, і потім з легкістю зняти його руками.

Ця стаття не є повним і вичерпним посібником зі встановлення опалубки, так як у будь-якого проекту є свої індивідуальні особливості, але ви завжди можете звернутися до фахівців компанії Monolit Build за більш детальними й точними інструкціями.

Пружинний затискач для арматури посилений

Чироз посилений пружинний затискач на арматуру, сприймає навантаження до 3 тонн.

Чироз пружинний затискач для опалубки

Чироз дозволяє швидко кріпити опалубку вертикальних конструкцій і сприймає навантаження до 2 тонн.

Притискної ключ для пружинного затиску

Притискної ключ призначений для натягу арматури при кріпленні щитів опалубки з допомогою пружинного затиску Чироз.

Посилений ключ для пружинного затиску

Ключ для пружинного затиску з посиленим механізмом для більшої зносостійкості, призначений для натягу арматури при кріпленні щитів опалубки з допомогою пружинного затиску.

Письменський Дмитро