Пружинний затискач для опалубки – Чироз

Пружинний затискач для опалубки – «чироз», «жаба», «кліпса», арматурний затискач або замок для опалубки, всі ці назви відносяться до одного, та є відмінним рішенням для стягування щитів опалубки. Давайте розглянемо всі його якості і переваги при використанні.

Протягом багатьох років фахівці та майстри в монолітному будівництві використовують перевірений метод в побудові систем опалубки. Для стягування щитів використовують стяжні гвинти для систем опалубки, стяжні гайки, а також фіксатор конус і трубки ПВХ. Здавалося б, відмінна комбінація, яка перевірена часом. Але є у цього методу один, але досить істотний недолік – при знятті опалубки у виробі з бетону залишаються отвори, які негативно позначаються на міцності конструкції. Вони вимагають подальшої обробки і використання додаткових рішень. Так от цю проблему нам допоможе вирішити використання чироз.

Метод стягування опалубки за допомогою пружинних затисків гранично простий і практичний. Для цього ми беремо арматурні прути товщиною від 6 до 10 мм, скріплюємо ними паралельні щити опалубки між собою. Потім на кінці арматури ми вставляємо наші затискачі. Для фіксації затискачів ми використовуємо спеціальний ключ для чироз. Одягаємо ключ на зажим, верхнім важелем ми фіксуємо наш затиск, а нижнім важелем ми його притискаємо. Ось і весь процес монтажу. Для зняття такого замку досить точного і несильного удару молотком по язичку затискача, натяг після цього зникає і він легко знімається. Останнім кроком є зрізання виступаючих частин арматурного прута.


Використання чироз при спорудженні опалубки фундаменту не закінчується. Їх широко застосовують при зведенні монолітних колон і стін, прокладання тунельних шахт, навіть при будівництві опор мостів.

Розглянувши приклад використання пружинних затисків, ми бачимо наступні переваги:

  • при монтажі нам не знадобляться труби і конуси з ПВХ, економія очевидна
  • вартість пружинних затисків в 2-3 рази нижче комплектів стяжних гвинтів і гайок
  • процес монтажу/демонтажу виключно простий, займає мінімум часу
  • універсальність застосування пружинних затисків дозволяє використовувати їх в самих нестандартних видах опалубки

 

Варто зазначити, що існують затискачі різних розмірів і з різним ступенем навантаження. Посилені пружинні затискачі можуть витримувати навантаження до 3 т, також мають збільшену товщину пластини і оцинковані, виготовлені із загартованої сталі елементи. Сам кріпильний механізм обладнаний надміцною тугою пружиною. Такі затиски не піддаються корозії і зовнішнім впливам. Що ж стосується ключів для чироз, тут теж бувають посилені, вони оцинковані і виготовляються зі спеціальної сталі і з посиленим механізмом. Ви можете вибрати відповідні матеріали в нашому каталозі продукції.

 

Письменський Дмитро