Установка опалубки над траншеєю

Основною метою встановлення опалубки є надання форми заливаемому бетону, який, згодом, і сформує фундамент будівлі. Якщо грунт в облаштованій траншеї твердий і її стіни не обсипаються, в такому випадку доречно робити опалубку безпосередньо над самою траншеєю, так як тверда внутрішня грунт і виступити в ролі натуральної опалубки. Облаштовувати опалубку необхідно на висоту, яка дорівнює висоті фундаменту над рівнем землі з невеликим запасом. Якщо ж грунт м'який і стіни траншеї обсипаються, в такому випадку доцільним буде монтаж опалубки і в самій траншеї і поверх її.

Але в даній статті ми детальніше розглянемо саме перший варіант. Отже, ваша викопана траншея, грунт у неї твердий і швидше сонце почне обертатися навколо землі, ніж він почне обсипатися? В такому разі можна сміливо приступати до монтажу опалубки над траншеєю.

Матеріал для опалубки ви можете вибрати, виходячи з ваших переваг і бюджету, але в основному використовуються дерев'яні дошки і фанера, так що в якості прикладу ми використовуємо саме їх.

Головне, щоб матеріали для опалубки відповідали наступним вимогам:

  • Товщина не менше 2,5 см
  • Відсутність вигинів і деформації
  • Відсутність тріщин і сучків, що знижують міцність деревини
  • Одна із сторін має рівну поверхню
  • Рівні кромки


По всьому периметру забиваються в землю кілки, на які за допомогою цвяхів або дюбелів будуть кріпитися щити, зібрані з дощок. Для того щоб зафіксувати опалубку необхідно довгою дрилем виконати наскрізні отвори в щитах і вставити в них арматуру, яка на зовнішніх сторонах опалубки буде фіксуватися за допомогою пружинних затисків - чирозов або ж затискачів-жаб.

Це дозволить надійно закріпити опалубку, уникнути перекосу арматури, деформації опалубної форми, а так само дозволить витримувати великі навантаження. Монтаж пружинних затисків дуже простий і не вимагає особливої підготовки і знань.

Достатньо лише одягнути затискач на арматуру і зафіксувати його за допомогою спеціального ключа. Для демонтажу опалубки, закріпленої за допомогою чирозов, так само не знадобиться особливих знань і граничної спритності рук. Достатньо лише вдарити простим молотком по язычку чироза і потім зняти його руками.

Посилений ключ для пружинного затиску

Ключ для пружинного затиску з посиленим механізмом для більшої зносостійкості, призначений для натягу арматури при кріпленні щитів опалубки з допомогою пружинного затиску.

Чироз пружинний затискач для опалубки

Чироз дозволяє швидко кріпити опалубку вертикальних конструкцій і сприймає навантаження до 2 тонн.

Пружинний затискач для арматури посилений

Чироз посилений пружинний затискач на арматуру, сприймає навантаження до 3 тонн.

Притискної ключ для пружинного затиску

Притискної ключ призначений для натягу арматури при кріпленні щитів опалубки з допомогою пружинного затиску Чироз.

Письменський Дмитро