Зведення опалубки за допомогою пружинних затисків

Час не стоїть на місці, і жодна сфера людської діяльності не залишилася без уваги технологічного прогресу. Будівельна галузь, на щастя, не стала винятком. Страшно навіть подумати, скільки часу, сил і грошей йшло для того, щоб звести опалубку за допомогою стяжних гвинтів і гайок, яких необхідно було придбати незліченну кількість.
Але залишимо ці проблеми в затертому минулому і поговоримо про прорив в технології монолітного будівництва, а саме про пружинний затискач, який ще називають чироз.

Чироиз або пружинний затискач дозволяє фіксувати щити опалубки за рахунок чого відмінно підходить для зведення фундаментів, стін, колон, а також для лиття бетонних сходів монолітних поясів.

 

 

Простота, ефективність та дешевизна використання пружинного затискача при спорудженні опалубки наочно доведена успішним досвідом будівництва десятків тисяч будинків по всьому світу.

Чироз досить простий у використанні. Для того щоб зафіксувати затискач, достатньо лише одягнути його на арматуру і виконати теж саме з ключем для пружинного затискача. За допомогою верхнього важеля зафіксувати ключ на арматурі, потім за рахунок невеликого зусилля опустити нижній важіль ключа вниз, тим самим затягуючи чироз. Все. Готово. Тепер пружинний затискач щільно зафіксовано.

Демонтаж затискача так само не потребує складних інструментів, знань та багаторічного досвіду. Достатньо лише вдарити молотком по язичку чироза, тим самим послабивши пружину, після чого його можна легко зняти вручну.

 

 

Але легкість у застосуванні, це ще далеко не всі переваги пружинного затискача перед комплектом зі стяжного гвинта та гайки.

Давайте розглянемо їх більш детально.


По-перше, чироз позбавляє вас від необхідності використовувати конус та ПВХ труби, при демонтажі яких залишаються отвори, які потрібно гідроізолювати після зняття опалубки.


По-друге, арматура залишається в бетоні, і вам достатньо буде лише акуратно спиляти її край.


По-третє, вартість чирозів значно нижче, ніж вартість комплекту зі стяжного гвинта з гайками.


І нарешті, вам не потрібно буде задаватися питанням, де придбати стяжні гвинти нестандартної форми. Вам взагалі не доведеться особливо підшукувати матеріали для опалубки, адже арматура є витратним матеріалом і її достатньо на всіх будівельних майданчиках.

Використання чирозів безперечно вигідніше ніж використання інших комплектуючих для опалубки. Він заощадить вам не тільки час та сили, але й гроші!

Дмитро Письменський