Навіщо використовують мастило для опалубки

Головна функція мастила для опалубки - це зменшення адгезії між елементами опалубки і бетонною сумішшю, створюючи захисну плівку на внутрішній поверхні конструкції. У цілому застосування мастила для опалубки допоможе нам уникнути багатьох проблем, які можуть виникнути при монолітному будівництві. Давайте розглянемо їх детальніше.

При проведенні монолітних робіт нам необхідно, щоб розчин повністю заповнив форму і не утворював пустот. Для невеликих конструкцій використовують прості методи зразок простукування опалубки зі всіх сторін або штикування лопатою розчину. У промисловому будівництві використовується спеціальне вібраційне обладнання, завдяки якому з бетонної суміші виводиться повітря і вона стає більш щільною та міцною. Так от при ущільненні розчину він щільно прилягає до внутрішньої стороні опалубки, що ускладнює її подальший демонтаж.

При розбиранні опалубки, існує висока ймовірність пошкодити не тільки щити опалубки, але і саму бетонну конструкцію. Зараз все частіше використовують опалубні системи, які складаються в основному з металевих конструкцій та пластикових щитів, до цих матеріалів бетон не так сильно чіпляється як до дерева, але от метал піддається корозії, і уникнути цьго допоможе використання мастила для опалубки.
           


А якими ж властивостями повинно володіти мастило для опалубки? Для початку, така суміш повинна бути хімічно нейтральна, і до бетонних сумішей, і до елементів опалубки. Далі мастило повинно мати достатню в'язкість, яка дозволяє їй щільно утримуватися як на горизонтальних, так і вертикальних конструкціях, навіть при підвищених температурах і в умовах технологічного пропарювання. Звичайно ж, мастило не повинно залишати плям і розводів на бетонних виробах, щоб не ускладнювати обробку. Ну і безпека, звичайно. В складі не повинно бути речовин, шкідливих для здоров'я людини.

Нанесення мастила для опалубки проводять на внутрішню поверхню щитів опалубки після скріплення між собою їх гвинтовими парами або пружинними затискачами і безпосередньо перед заливкою бетонної суміші.

Що ж стосується витрат мастила для опалубки, то вона варіюється в залежності від типу і якості поверхні нанесення. Розглянувши всі види мастил, ми знаємо, що 1 л. мастила вистачає на 10-20 м2 поверхні.
 

Зверніть увагу, що витрати на дерев'яних поверхнях більше, ніж на металевих і пластикових.

Вивчивши всі ці чинники, була розроблена спеціальна змазка для форм і опалубки «Моноліт», яка є модифікованою сумішшю масел без розчинників і безпечна для здоров'я людини.


Вона підходить для використання на поверхні будь-якого типу, повністю виключає зчеплення поверхні виробу і форми. Це мастило не залишає ніяких слідів на готових виробах, не псує їх зовнішній вигляд навіть при нагріванні форм до 80ºС. На відміну від аналогів, мастило для форм і опалубки «Моноліт» має малу витратність на (1 л на 20-40 м2 на дерев'яній і 65-80 м2 на пластиковій або металевій поверхні), і вигідну вартість. Наносити на поверхню її можна як автоматичними розпилювачами, так і вручну, використовуючи валик, щітку або кисть.

Пам'ятайте, що використання мастила не тільки продовжує життя опалубці будь-якого типу, але і запобігає руйнуванню вже готових конструкцій під час демонтажу.

Письменський Дмитро