Використання микробетона для оздоблення кімнат та приміщень

Мікробетонні суміші в наш час набувають величезну популярність по всьому світу не тільки завдяки своїм якісним характеристикам міцності, але і можливістю створювати з їх допомогою унікальні покриття з авторськими елементами. Розберемо детальніше цей вид покриття.

Основними складовими суміші мікробетона є цемент і мармурова крихта дрібної фракції, додатковими елементами можуть бути полімерні компоненти, колірні пігменти та інші добавки. Суміші поставляються в сухому вигляді, а підготовку до нанесення виробляють безпосередньо перед нанесенням на поверхню. У підсумку виходить дуже міцне покриття, яке практично не піддається механічним впливам.

На відміну від мікроцементу, до складу якого замість мармурової крихти входить кварцовий наповнювач, мікробетон на поверхні практично не відрізнити від мармурової плити, що надає їй благородний вигляд. Також варто розуміти, що з допомогою мікробетону створюються рівні і гладенькі поверхні, позбавлені швів, при цьому готова поверхня вирізняється плавними колірними переходами і легкою фактурою. Все це разом створює в приміщенні спокійну і легку атмосферу, ідеально підходить для створення інтер'єрів в індустріальному стилі або «Loft».

Застосування мікробетону для підлоги (Granito Floor) і для стін (Granito Wall) настільки поширилося, що вже зараз він створює конкуренцію, навіть таким досить дорогим матеріалам як мармур або граніт. І щоб не бути голослівним, давайте подивимося на всі переваги цього покриття.
 

Універсальність застосування мікробетоу проявляється в можливості наносити його практично на будь-які види поверхні. Відмінна адгезія дає прекрасне зчеплення з іншими матеріалами, а застосовувати його можна навіть на нерівні, радіусні поверхні. У деяких випадках його використовують в якості основи для створення підлоги з мозаїки, покриття раковин у ванних кімнатах.
 

Висока міцність і стійкість до зносу мікробетону Granito Floor дозволяє використовувати його в якості фінішного шару навіть для поверхонь з високою прохідністю, застосовувати його для оздоблення сходів, як альтернативне рішення кахельному покриттю, без стиків і швів. Ступінь вологостійкості, також не поступається кахельному покриттю, при цьому він має велику ударну міцність і є паропроникним. Такі поверхні можна мити водою з нейтральними мийними засобами, але виключити використання абразивних елементів.


 

Неповторна структура поверхні з Granito Wall досягається за рахунок нанесення його в три шари. Перший в якості грунтовки дає відмінне зчеплення з поверхнею, другий – декоративний, формує структуру і малюнок, третій захищає поверхню від стирання і проникнення вологи. Додати різноманітності допоможе використання пігментів фарби при замішуванні розчину, що дозволить створити відтінки на будь-який смак.
 

Простота використання і нанесення розчину дозволяє значно економити час, а для роботи не потрібні спеціальні  інструменти. На практиці це дає приблизно 50 м2 готової поверхні за один робочий день. Так, наноситься матеріал виключно вручну, але таким чином ми отримуємо неповторну і унікальну поверхню. Granito Floor має самовирівнюючу властивість, так що чудово усуне всі недоліки поверхні.
 

Гідроізоляційні якості поверхні з мікробетону, отримують завдяки дрібним частинкам цементу в суміші, а звідси і популярність застосування його для оздоблення кухні, ванної кімнати та інших приміщень з підвищеною вологістю. А завдяки безшовному покриттю поверхні виключається можливість скупчення бруду або утворення грибка, що не виключено при використанні кахельних матеріалів. Для абсолютного захисту від вологості поверхню з мікробетону покривають захисним поліуретановим лаком.
 

Проста підготовка поверхні. Вона повинна бути сухою, міцною та чистою. При наявності на ній тріщин або порожнин, їх необхідно закрити попередньо за допомогою відповідноих ремонтних сумішей Teknorep 300 або Teknorep 300EX.
 

Використання мікробетону відкриває безмежні можливості для архітекторів і дизайнерів, втілюючи мрії замовників з найцікавішими ідеями. Варто відзначити, що кожна нова поверхня при використанні мікробетону буде унікальною, з індивідуальним малюнком на кожен сантиметр покриття.

Письменський Дмитро