Поліуретанова фарба для внутрішньої і зовнішньої обробки поверхонь

Поліуретанова фарба завдяки своїм властивостям дозволяє захистити поверхню від різних механічних, хімічних або атмосферних впливів. Так як поліуретан це пластичний полімерний матеріал, фарба на його основі помітно відрізняється від інших аналогів і дозволяє розширити область застосування.

В залежності від призначення поліуретанові фарби можуть бути одно - і двокомпонентними. В суміші перших не містяться затверджувачі, а їх функцію виконує вологість навколишнього повітря. Застосування таких фарб обмежується умовами навколишнього середовища. Двокомпонентні суміші прикладом яких є Teknobond 650P, поставляються в двох ємностях, окремо фарбувальна суміш та затверджувач.

Таке розділення компонентів дає ряд переваг:

  • можливість приготувати необхідну кількість фарби для разового застосування, а залишки не втратять свої якості при зберіганні
  • полімеризація і затвердіння фарби не залежать від навколишніх умов і відбуваються без участі вологості
  • отримуємо більш міцне і зносостійке покриття, на відміну від однокомпонентних сумішей
  • може застосовуватися для захисту поверхонь з особливими вимогами
     

Область застосування двокомпонентних поліуретанових фарб можливва на поверхнях з бетону, металу, асфальту, каменю, поліуретану. Вони забезпечують відмінну адгезію до цих матеріалів.

Бетонні поверхні є найбільш міцними будівельними матеріалами, але негативний вплив навколишнього середовища призводить до його поступового руйнування. На виробничих майданчиках бетонні поверхні піддаються великим механічним навантаженням і хімічному впливу. Нанесення на такі поверхні поліуретанової фарби попереджає ці процеси і одночасно захищає поверхню.
 


У побутовій сфері таким чином можна захистити від вологи та плісняви приміщення з можливою або постійною високою вологістю, такі як цоколі будівель, басейни, ванні кімнати. Так як Teknobond 650P володіє стійкістю до ультрафіолетового випромінювання і перепадів температур, її застосовують для фарбування металевих дахів. Додатково до високої міцності, покрита поліуретановою фарбою поверхнюя, зберігає еластичність, тому застосовується до поліуретанових плінтусів і дозволяє згинати їх без ризику.

Фарба на основі поліуретану прослужить тривалий час там, де інші лакофарбові покриття прийдуть в непридатність від впливу агресивного середовища. Простота використання фарби на асфальтових і бетонних покриттях дає можливість швидко наносити позначення, маркери і покажчики в зонах з пішохідними навантаженнями на відкритих територіях.
 

Процес застосування двокомпонентних поліуретанових фарб досить простий. Поверхню для нанесення суміші очищають від пилу, бруду, масел і сторонніх речовин. Далі компоненти змішуються в зазначеній пропорції низькошвидкісним міксером протягом 2-3 хвилин до отримання однорідної суміші. Наносити фарбу можна будь-яким доступним і зручним способом, пензлем, валиком або використовуючи розпилювач. Зверніть увагу, що суміш містить в своєму складі розчинник, тому при проведенні робіт слід використовувати захисні окуляри та рукавички. Інструменти та обладнання після використання необхідно очистити за допомогою розчинника.

В результаті поверхня, покрита двокомпонентною поліуретанової фарбою, володіє підвищеною стійкістю до вологи, перепадів температур, різного роду хімікатів, атмосферних впливів і механічних навантажень. Унікальні якості цього покриття ставлять його на порядок вище інших лакофарбових матеріалів.

Письменський Дмитро